صفحه اول سایت arrow فنی و مهندسی arrow  روشي براي مدل سازي برخورد غيرخطي و بدون اصطكاك اجسام به روش المان محدود

فروشگاه تیتانیوم و نقرهفروشگاه زیورآلات پارسیان

- برای مشاهده تمام مقالات موجود در سایت و استفاده از تالار گفتمان لطفا با نام کاربری خود وارد شوید در صورتی که عضو نیستید < اینجا > کلیک کنید.


 روشي براي مدل سازي برخورد غيرخطي و بدون اصطكاك اجسام به روش المان محدود چاپ ارسال برای دوستان
(1 راي)
نوشته شده توسط همکلاسی   
عنوان مقاله  روشي براي مدل سازي برخورد غيرخطي و بدون اصطكاك اجسام به روش المان محدود

نشریه

دانشکده مهندسي 1381

نویسنده

 فراهاني كسري،وفايي ابوالحسن،مفيد مسعود

حجم فایل

316 کیلو بایت

دریافت مقاله

دریافت مقاله


کلمات کلیدی :

 مسايل تماس- برخورد، المان محدود غيرخطي، تغيير شكلهاي محدود/ بزرگ


چکیده مقاله :

 در اين مقاله، روشي کلي براي حل عددي مسايل تماس- برخورد بدون اصطکاک دو جسم غير صلب بر مبناي روش المان محدود به نام "روش المانهاي متحد" ارايه گرديده است. در حوزه علم مکانيک و سازه، مساله تماس- برخورد از جمله مشکلترين مسايل محسوب مي شود، چرا که افزون بر وجود عوامل غيرخطي مادي و هندسي، آخرين عامل غيرخطي ممکن در مکانيک سازه، يعني تغيير در شرايط مرزي نيز وارد مسئله مي شود و اصولاً شرايط مرزي، خود به عنوان قسمتي از حل مسئله به دست مي آيد. روشهاي معمول براي حل اين گونه مسائل عمدتا ريشه در دو روش ضرايب لاگرانژ و تابع جريمه دارند و در هر کدام از آنها سعي مي شود که شرط تماس به همراه معادلات تعادل و شرايط مرزي به طور همزمان ارضاء گردد. هر کدام از اين دو روش از لحاظ رياضي و نيز محاسباتي داراي کمبودهاي ذاتي است که ريشه در نوع اعمال شرايط مرزي تماس دارد. بنابراين در اين کار سعي شده است تا با استفاده از مفاهيم فيزيکي و با تکيه بر اصول مکانيک، روش ديگري براي حل مسايل تماس- برخورد به کار برده شود که هم براي برنامه نويسي کامپيوتري مناسب باشد و هم کمبودهاي ذاتي دو روش فوق را تا حد ممکن جبران نمايد.
 

Creative Commons License
کلیه مقالات پایگاه علمی همکلاسی تحت مجوز Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License منتشر می‌گردد.

Template Designed by : Template Design Workshop
Template name : Hamkelasy Template
Designed by : Template Design Workshop

Template Design Workshop offers professional web templates, flash templates and other web design products available for immediate download.

PictoFX Multimedia Design Group Medium Blog Template Design Workshop
pictofxt